Журнал Настуня
Русский
Українська
Крамничка Журнал Настуня Журнал Настуня
Найкраще
Журнал Настуня
З бабусиної скрині
Журнал Настуня
Для найдорожчих
Спілкування Секрети
рукоділля
Головна Конкурс
Вишивай та вигравай
Видавництво Місця продажу
журналу
Безкоштовні схеми
для вишивання
Лінки Контакти
 Допомога   Пошук   Список учасників   Групи   Зареєструватись   Профіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомлення   Вхід 
Послідовність у вишиванні весільного рушника
Перейти до сторінки 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  далі
 
Нова тема   Відповісти    Настуня -> Рушники
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Олеся



З нами з: 16.01.08
Повідомлень: 1
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: середа січня 16, 2008 8:33 pm    Тема повідомлення: Послідовність у вишиванні весільного рушника Відповісти цитуючи

Шановні!
Підкажіть,в якій послідовності потрібно правильно розташовувати узори при вишиванні весільного рушника.
Чим починати і як розташовувати. Буду дуже вдячна.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: четвер січня 15, 2009 10:50 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Підтримую. Я також у роздумі, з якого боку взятися... Чи не зашкодять тканині пяльця? Вишивати на руках мені не зручно.

Читала, що починати радять із центру орнаменту, але думаю що особисто мені зручніше буде з якихось мережек (дрібних орнаментів упродовж рушника).

Стосовно того що рушник весільний - гадаю, треба мріяти про подальше щасливе життя. Це до того ще й приємно.

Не беруся ще за сам рушник - хоч й купила готовий (кажуть що від "Настуні", принаймні він такий як і на обкладинці останнього номеру, тож я с цим номером й рушник придбала). А не беруся тому, що ізнанка у моїх робіт не досить гарна - тож купила ще просто канву для тренувань. Також нитки взяла які були у магазині - акріл, бо "муліну" підібрати не змогли. На схемі номери як для анкору - а в магазині його немає, і ДМС не було також, хоч в деяких з магазинів вони є й знайти б можна - але кодів у журналі нема...

Отак у мене все непросто, але як то кажуть "мы не ищем легких путей" Cool

Пропоную спілкуватися, бо разом воно веселіше буде.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: четвер січня 15, 2009 1:16 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

З чого б почати розповідати Вам про рушник?
Давайте розглянем можливі варіанти матеріалу для рушника:
1. Рушникова тканина.
2. Заготовка лляна.
3. Канва для вишивання.

Використання пяльця:
Звичайно, рушниковій тканині кругле пяльце зашкодить, бо деформує нитку, якщо збираєтесь вишивати на канві, то зашкодить чи ні пяльце, залежить і від пяльця і від канви, а точніше від її якості. Самим оптимальним варіантом буде гобеленове пяльце або вишивання взагалі без нього.


Розташування орнаменту. Розглянемо як приклад рушник з Настуні №27. Спочатку вишиваєте основний орнамент

А потім заповнюєте допоміжним



Теж саме стосується широкого орнаменту по середині.


Починати шити орнамент треба з середини, тоді білі поля з боків орнаменту, якщо вони є, будуть однаковими, а якщо немає, то з обох боків орнамент закінчиться однаково.

_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: четвер січня 15, 2009 4:45 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Шановна пані Оксано!

Це просто пречудесно, що Ви відгукнулися, бо саме цей рушник я и збираюсь вишивати! Мене аж щось зачепило у ньому, як то кажуть... А також він дуже личить до мого нового чайного сервізу. Проте й сам символ винограду - саме для дому. Ну і Ваші вірші сподобались - щиро кажу Вам.

Як матеріал я купувала вже готовий рушник - це не дуже правильно, він обрізний - це я вже сьогодня на цьому форумі дізналася. Поки рушникової тканини ніде не бачила, спробую замовити у Вашому магазині.

Стосовно саме цього рушника - я вірно зрозуміла що він саме весільний? І якщо так, то котрий (гадаю що не під каравай - потрібен з колоссям, та не вінчальний) - можливо він під ноги? З Ваших джерел я зрозуміла що рушників повинно буди щонайменше 5 (рушник на руки повязують в церкві при вінчанні, під каравай, під ноги та 2 під ікони). Допоможіть розібратися, чи вірно я зрозуміла щодо кількості рушників? Порадьте також, будьте ласкаві, схеми для інших рушників, бо в мене є бажання вишити їх власноруч (зауважую, що мені не дуже подобаются троянди саме на рушниках).. І незрозуміло зовсім, який повинен бути рушник під ікони - ци є в Вашому журналі саме такі схеми?

Я поки готуюся до того щоб вишити цей рушник - підкажіть, якими саме ниточками Ви прошивали його? На схемі номери як для анкору - а в магазині його немає, чи не підкажете Ви коди ДМС? Дуже не хочу десь стратити, а досвіду у підборі ниток ще не маю. Дякую наперед!

До речі, рушник я купила білого кольору, а був ще - як його назвали лляний, бежевого кольору (мені він дуже сподобался, але не ризикнула його взяти). Як Ви гадаєте, чи можна вишити цей рушник на ньому - і чи потрібно адаптувати якось колір ниток? Або які з рушників могли би бути вишити не на білому (і виглядали б виграшно)?

Дякую за поради щодо початку роботи, я сьогодня спробую розпочати на тестовій тканині вишити орнамент з рушника - мене дуже турбує обратна сторона, буду вчитися (це напевно і є найскладніше).
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: четвер січня 15, 2009 5:15 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Если бы я выбирала из того что есть у нас то для себя бы выбрала:
Повязывать руки: АВ-03
Подноги: АВ-21 или тот что на обложке №27
Под коровай : АВ-12 или тот что был в №16
На иконы : АВ-02, АВ06 или скомплектовать самостоятельно из: ЧР-10, Чр12, АВ-19
При венчании принято дарить рушнык для церкви вовремя венчания он используэться под Евангилие это может быть практически любой рушнык (желательно без использования в вышивке чёрного и сегоро цветов).
Это мой выбор, а Вам предстоит сделать Ваш.

Рушник на обложке №27 вишит питерским мулине (Прядильно ниточний комбинат им. Кирова)

P.S. На свадьбу рушныков нужно великое множество повязывать сватов, свекра свекровь и так далее и тому подобное. Но основное это подноги молодым так как именно он символизирует будушую совместную жизнь пары.

_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: п'ятниця січня 16, 2009 2:59 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Спасибо за ответ. АВ-21 - не нашла.. Это тот же что на обложке?

Еще раз смотрела бежевый рушнык - и опять не решилась. Как Вы думаете, что б хорошо смотрелось на таком?

Еще я когда-то читала про узоры на рушныках - вроде как они отображают семейное дерево, буквы помню какие-то.. Вы с таким никогда не встречались?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: понеділок січня 19, 2009 10:10 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ні, пані Zest, АВ-21 й обложка номера №27 відрізняються.
Взагалі на лляній канві дуже гарно виглядають яскраві кольори типу червоних троянд, чи маків, але як на мене то рушник має бути білий, хоча може я й занадто консервативна в цьому питані.

_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: понеділок січня 19, 2009 1:56 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Спасибо за ответ!

Вышивала основной орнамент (и тоже одна ягодка у меня "убежала" Wink ). Я читала что и рисунок должен быть одинаковым, и пороть/исправлять рушник нельзя. Всвязи с этим вопрос - какое из двух зол меньшее? Wink и как Вы поступаете в таких случаях? Мне все же кажется, что мелкие неточности лучше не исправлять..

Изнанка получше чем была, но все же далека от идеала... Вы заранее просчитываете откуда начинать (ведь узор - повторяющийся) или каждый раз по-разному шьете?

Спасибо что делитесь мнением и опытом - это очень интересно и полезно!

И еще, насчет самого мелкого орнамента (там где ромбики) - вы ниткой одной шьете их или каждый раз закрепляете?
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: вівторок січня 20, 2009 9:47 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Кажется я поняла. У Вас не вертикальные полосочки на изнанке, а горизонтальные, да? Вы всегда так вышиваете или специально для рушника (и весь ли рушник?) ? Я вчера тоже задумалась о такой возможности... Но думаю мне будет не совсем привычно и "насовсем" переучиваться не хотелось бы, наверно...
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: вівторок січня 20, 2009 9:08 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

пані Zest в мене на звороті завжди роризонтально йдуть нитки, я так з дитинства звикла пробувала перевчитись але нічого з того не вийшло, як результат дуже довго тепер не можу завершити картину з "Единорогами" бо не вишиваю її, а мучусь. І тільки завдяки вродженій звиці не здаватись закінчу цю "кару Божу" рано чи пізно
_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: середа січня 21, 2009 12:11 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Вот и я призадумалась - насчет ромбиков в самом верхнем орнаменте - если шить вертикально, то надо каждый раз закреплять нить, как думаете?
Извините, может тема "Единорогов" где-то поднималась и я ее пропустила.. Вы начали вертикально и "не пошло", правильно? Вот и я этого опасаюсь, это ж рушник все-таки... Не хотелось бы "кару" из него делать...
И в очередной раз насчет этого рушника - я в растерянности...
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: середа січня 21, 2009 6:16 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Спава в тому, що там в будь-якому випадку прийдеться багато разів закріплювати нитку.
_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Zest



З нами з: 10.01.09
Повідомлень: 16

ПовідомленняНаписане: четвер січня 22, 2009 10:38 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Значит, будем учиться закреплять. А Вы на лице или на изнанке закрепляете? Я для картин закрепляю на изнанке, потому что на лице видно (крестики толще и нитка видна под ними). А с рушником столько вопросов...
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Редактор
Модератор форуму


З нами з: 25.04.07
Повідомлень: 738
Звідки: Київ, Україна

ПовідомленняНаписане: четвер січня 22, 2009 1:56 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Я завжди закріплюю на лицевій стороні!
_________________
З повагою, Оксана Вишневська
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Натуся



З нами з: 08.10.08
Повідомлень: 16
Звідки: Чернігів

ПовідомленняНаписане: вівторок лютого 03, 2009 11:13 am    Тема повідомлення: А з чого починати? Відповісти цитуючи

Шановна пані Оксано! Я "загорелась" вишити собі рушник на весілля, хочаб один, але по ходу виконання задуманого виникає дуже багато запитать. Порадитись нема з ким (бабусі, від якої мені дістався "ген вишивання" - нема Царство їй Небесне, та й вишивати я почала примусово, на уроках вишивання в університеті), а ось тепер не знаю що робити. Але про все по черзі.
по-перше - придбала рушникову канву а вдома роздивилась на ній невеличкий брак - з виворітнього боку розірвані нитки зв'язані. чи можна на такій канві вишивати саме весільний рушник? чи не вагаючись порізати на серветки а заодно потренуватись вишивати на такій "мелочи"!
по друге: я правильно зрозуміла - треба вишивати в кожну "дірочку", чи брати по дві?
по третє: з чого починати вишивку? Я вибрала візерунок з № 19. і задумала, що цим рушиком нам пов'яжуть руки. чи правильно я зробила вибір? чи візерунок має бути більш символічним? що означає вичитана мною вказівка, що вишивати потрібно починати з "чоловічої" стороони? а якщо я не знаю, ХТО він? Допоможіть, будь ласка!!! Заздалегідь вдячна, за ВАшу відповідь!!! Very Happy

_________________
Натуся
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Настуня -> Рушники Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  далі
Сторінка 1 з 17

 
Перейти до:  
Всі повідомлення, що містять спробу порушення авторського права будь-якого виробника будуть видалятись без попередження

  Крамничка     Журнал Настуня     Видавництво   Схеми
  для вишивання  
(безкоштовно)
  Спілкування   Секрети
   рукоділля   
  Контакти